Overbetai yra galingas No Limit Hold'em įrankis, kurį galite naudoti norėdami nubausti savo oponentus tiek norėdami gauti vertę, tiek kaip blefą. Jei norite būti puikus pokerio žaidėjas, svarbu, kaip ir kada juos naudoti.
Šioje „Made to Play“ mokymo programoje iš 888poker, ambasadorius Ianas Simpsonas dalijasi patarimais, kaip pritaikyti overbeting prie stalų.
Scenarijus
Toliau pateiktame scenarijuje mygtukas atidaromas iki 120 su A♣A♠ o didysis aklas atsako. Flopas yra K♣5♥4♥Big Blind check-call statymą 300 ir mygtuko tęstinį statymą. Posūkis yra J♠ ir tai yra tuščia korta mūsų priešininkui, nes tai tikrai nepadeda didelių privalomųjų statymų diapazonui.
Didysis aklas tikrina, o mygtukas turi sprendimo tašką. Šis tikslus scenarijus yra toks, kai GTO linija apima statymą turne, kurio dydis yra didesnis už banką, o tai veda į kitą sekciją.
Mūsų asortimento išskaidymas
Čia turime suskirstyti savo asortimentą į tris kategorijas. Turime labai stiprias rankas, tokias kaip tūzai, tūzas-karalius, karalius-jackas ir kišeniniai penketukai. Turime vidutinio stiprumo rankas, turinčias kortų atsiskyrimo vertę, pavyzdžiui, septynetai, tūzas-penktas ir džekas-dešimt. Šios rankos mielai valdo puodo dydį. Nenorime dar kartą statyti, nes tokia ranka kaip septynetukai sunkiai turės gauti prastesnę kombinaciją. Juk tokios rankos kaip šešios-penkios dažnai nuleidžiamos. Mūsų oponentas retai nusimeta ranką geriau nei kišeniniai septynetai, taigi, jei lažybų metu nebus prastesnė korta atsakyti arba geriau nusimesti, mes nenorime čia statyti.
Štai kur atsiranda per didelis statymas.
Mūsų labai stiprios rankos nori pasiekti didelę vertę. Atsižvelgiant į veiksmą prieš flopą ir flopą, mes žinome kai ką apie priešininko diapazoną. Kai varžovas atsako į flopo statymą, mes galime susiaurinti jų diapazoną iki eilių ir spalvų traukimų, kelių tūzo aukštų rankų ir porų. Kartais jie turi dvi poras ir setus, bet dažnai jie tikrina ir padidina tuos, kurie yra flope.
Prieš šį diapazoną mūsų labai stiprios rankos gali pastatyti daug už vertę. Kišeniniai tūzai, kišeniniai penketukai, karališkieji penketukai ir panašiai puikiai veikia prieš šį diapazoną ir nori įmesti žetonus. Jie turės tęsti traukimus ir geriausias poras, nes mes tai darysime su blefais čia, taip pat. Ir jie netgi gali tęsti su kai kuriais silpnesniais fondais.
Naudojant overbet su šiomis rankomis padidinama vertė, kurią galime gauti iš jų.
Taip lieka mūsų paskutinė rankų kategorija: rankos blogesnės nei viena pora.
Kai kuriuos iš jų naudosime blefą. Kaip ranka 10♦7♦ gali perstatyti blefą čia. Mūsų varžovas bus priverstas nusimesti rankas iki tūzo ir daug savo silpnų penketukų ir keturių porų. Taip pat galime naudoti „flush draw“, pvz A♥6♥ ir tiesiai piešia kaip Kx10x. Naudojant overbet su šiomis rankomis padidiname mūsų nusimetimo kapitalą, palyginti su jų vidutinio stiprumo rankomis.
Nepersistenkite
Apgaulė yra nepersistengti, nes jei mes blefuosime visas savo spalvas, tiesiąsias trauktuves ir nepageidaujamas rankas, tai turės dvi pasekmes.
Pirma, mūsų statymų diapazonas būtų per silpnas, todėl mūsų oponentai galėtų pelningai mus sugauti. Antra, mūsų tikrinimo atgal diapazone nebūtų jokių lygiųjų, todėl negalėjome turėti veržlių širdies ar tiesinimo upėje.
Dabar, kai statome, kokio dydžio tiksliai turėtume naudoti?
Paaiškintas geometrinis dydis
Galbūt anksčiau pokerio žargonu matėte frazę 2E arba 3E. E reiškia lygų, o skaičius rodo, kiek statymų reikia atlikti, kad būtų pasiektas viskas.
Aukščiau pateiktame pavyzdyje naudosime 2E, tai yra du vienodi statymai: vienas turne ir vienas riveryje, kad su paskutiniu statymu patektume į viską.
Naudotame pavyzdyje, kai pasiekėme turną, bankas buvo 930. Tiksli matematika norint apskaičiuoti 2E gali būti šiek tiek sudėtinga, todėl per daug nesijaudinkite, kad reikės naudoti tikslų tinkamą dydį. Žaidime statome 1 200, banką sudarome 3 330, palikdami mus su 3 800 perstatymu.
Upės Overbeto uogienė
Oponentas pavadino mūsų turn overbet, o river korta yra J♥. Mūsų oponentas tikrina, ir čia mums paliekama dar viena perstatymo galimybė tiek dėl vertės, tiek kaip blefas. Mūsų pilni namai, paraudimas ir kišeniniai tūzai suteikia puikios vertės statymus. Panaudojus 2E nuo turno, galime gauti visus pinigus, palyginti su jų silpnesnėmis kombinacijomis dviem vienodais statymais. Mūsų blefai dažniausiai ateina iš rankų, tokių kaip karalienė-dešimt ir karalienė-devynios kombinacijos su širdimi. Jei blefuotume visas savo rankas, kurios nepagerėjo ir neturėjo širdies blokatoriaus, galų gale vėl blefuotume per daug, todėl mūsų priešininko blefų gaudytojai būtų labai pelningi.