Vienas iš labiausiai transformuojančių įvykių finansų pasaulyje per pastaruosius 10 metų yra kriptovaliutų augimas. Iš pradžių buvo abejojama skaitmeninėmis valiutomis, tokiomis kaip Bitcoin, Ether ir kt., Tačiau laikui bėgant jos pradėjo populiarėti. Šis augimas atkreipė reguliavimo institucijų dėmesį visame pasaulyje. Kriptovaliutų rinkai vis dar augant, kriptovaliutų reguliavimo pokyčiai tampa vis svarbesni. Šių taisyklių tikslas yra padėti apsaugoti investuotojus, užkirsti kelią neteisėtai veiklai, pavyzdžiui, pinigų plovimui, ir suteikti kriptovaliutų srityje dirbančioms įmonėms reikalingo aiškumo.
Tobulėjant skaitmeninių valiutų rinkai, atsiranda naujų kelių tiek investuotojams, tiek verslui. Pavyzdžiui, kai naujos monetos įtraukiamos į „Binance“ sąrašą, tai sukelia jaudulį prekybininkams ir jie peržiūri sąrašą, kad diversifikuotų savo portfelį. Didesnę jų vertę ir prieinamumą dažnai teikia Binance, viena didžiausių kriptovaliutų biržų visame pasaulyje, kurioje pateikiamos naujos monetos. Išsamų naujų kriptovaliutų sąrašų „Binance“ vadovą galite rasti per susietą šaltinį, kuriame pateikiama informacija apie tai, kaip naujos monetos atveria prekybos galimybes ir veikia rinką.
Šiame straipsnyje aptarsime teisinių pokyčių svarbą kriptovaliutų reguliavimo srityje ir kodėl tai turėtų būti svarbu tiek investuotojams, tiek skaitmeninių finansų ateičiai.
Kodėl reikalingas kriptovaliutų reglamentavimas
Viena patraukliausių „Bitcoin“ savybių jo įvedimo 2009 m. metu buvo jo decentralizavimas. Iš esmės tai leido vartotojams atlikti mokėjimus tarp lygiaverčių, nedalyvaujant bankams ar mokėjimų tvarkytojams. Kai kurie iš jų suteikia anonimiškumą kriptovaliutoskartu su tuo leido kriptovaliutų klestėti toliau nuo tradicinės finansų sistemos.
Tačiau tas pats dalykas sukėlė nerimą vyriausybėms ir reguliavimo institucijoms. Kriptografija greitai tapo neteisėtos veiklos, tokios kaip pinigų plovimas, teroristų finansavimas ir mokesčių slėpimas, priemone. Kai skaitmeninės valiutos klestėjo, šios problemos tapo ryškesnės, o reguliavimo institucijos pradėjo aiškintis, kaip jas reikėtų reguliuoti.
Kriptovaliutų reguliavimo teisiniai pokyčiai – pagrindiniai akcentai
Su labiau įprastu priėmimu kriptovaliutabuvo suprasta, kad reguliavimas reikalingas siekiant apsaugoti investuotojus nuo sukčiavimo, sukčiavimo ir manipuliavimo rinka. ICO reguliavimo poreikis tapo aktualesnis 2017 m., kai sparčiai daugėjo jų, o tai galiausiai pasirodė esąs apgaulingas.
Kovos su pinigų plovimu (AML) ir „Pažink savo klientą“ (KYC) reikalavimai
Griežtesnių kovos su pinigų plovimu (AML) ir „Pažink savo klientą“ (KYC) reikalavimų įvedimas buvo vienas iš svarbiausių reguliavimo pakeitimų kriptovaliutų erdvėje. Šias priemones įgyvendino vyriausybės ir finansų reguliavimo institucijos visame pasaulyje, siekdamos užtikrinti kriptovaliutų reguliavimą dėl geresnio termino trūkumo, siekdamos užtikrinti kriptovaliutų biržas ir kitas įmones, veikiančias šalyje. kriptovaliutų erdvė laikytis taisyklių, skirtų užkirsti kelią neteisėtai veiklai.
Kriptovaliutų biržos yra saistomos AML ir KYC taisyklių, kurios užtikrina naudotojų identifikavimo patvirtinimą, įtartinų operacijų ataskaitas ir išsamių naudotojų veiklos žurnalų tvarkymą. Tai priemonės, skirtos užkirsti kelią kriptovaliutų naudojimui neteisėtais būdais ir suteikti saugumo lygį teisėtiems vartotojams.
Pavyzdžiui, „Binance“ ir daugelis kitų biržų dabar reikalauja, kad vartotojai pateiktų tapatybės dokumentus, kad galėtų prekiauti ar atsiimti didelius kriptovaliutų kiekius per vadinamuosius KYC procesus. Nepaisant to, kad tai sukelia tam tikrą vartotojų, vertinančių kriptovaliutų anonimiškumą, nusivylimą, tai padidino kriptovaliutų keityklų patikimumą ir leido jiems veikti legaliai.
Vertybinių popierių reglamentas ir Howey testas
Antroji teisinė plėtra, susijusi su kriptovaliutų reguliavimu, yra pagrįsta skaitmeninio turto priskyrimu vertybiniams popieriams. Jungtinėse Amerikos Valstijose Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) labai aktyviai sprendė, ar tam tikros kriptovaliutos turėtų būti laikomos vertybiniais popieriais ir dėl to jas reglamentuoja vertybinių popierių įstatymai.
Kad nustatytų, ar skaitmeninis turtas yra vertybinis popierius, SEC taiko Howey testą. Šis testas teigia, kad sandoris, kai pinigai investuojami į bendrą įmonę, tikintis pelno, gauto iš kitų pastangų, yra vertybinis popierius. Naudojant šį neregistruoto vertybinių popierių pasiūlymo apibrėžimą, daugelis pradinių monetų siūlymų (ICO) buvo laikomi vertybiniais popieriais, todėl įmones, kurios pradėjo neregistruotus ICO, buvo vykdoma didesnė priežiūra ir teisiniai veiksmai.
Skaitmeniniai turto vertybiniai popieriai turi būti reguliuojami siekiant apsaugoti investuotojus, nes šis turtas pritraukia lėšas per kriptovaliutų pasiūlymus ir turi būti tinkamai atskleistas bei skaidrus.
Kriptovaliutų apmokestinimas
Kita svarbi sritis, kurioje teisiniai pokyčiai daro didelę įtaką kriptovaliutų rinkai, yra apmokestinimas. Kriptovaliuta buvo laikoma nuosavybe daugumoje šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, kur Vidaus pajamų tarnyba (IRS) mano, kad skaitmeninės valiutos operacijos turi būti apmokestinamos kapitalo prieaugio mokesčiu.
Jei perkate, parduodate ar prekiaujate kriptovaliuta, turite informuoti mokesčių institucijas ir sumokėti mokesčius nuo pelno, gauto iš savo operacijų. Jei to nepadarysite, laukiama nuobaudų ir teisinių veiksmų. Pastaraisiais metais mokesčių institucijos sustiprino pastangas užtikrinti, kad kriptovaliutų turėtojai sumokėtų mokesčius, todėl kriptovaliutų biržos dabar yra įpareigotos pranešti šioms institucijoms apie vartotojų veiklą.
Stabilių monetų reguliavimas
Skaitmeninės valiutos, susietos su tradiciniais turtais, tokiais kaip JAV doleris – stabiliosios monetos – buvo sugriežtintos reguliavimo kontrolės. Tai yra kriptovaliutos, kurios siekia pasiūlyti skaitmeninių valiutų pranašumus – greitus, pigius sandorius – išlaikant saugią vertę.
Problema ta, kad stabilios monetos kelia tam tikrą riziką, ypač atsargoms ir likvidumui. Pagal naujas taisykles, kurias 2021 m. pasiūlys JAV iždas, stabilių monetų emitentai turėtų laikytis tų pačių reguliavimo standartų, kaip ir tradiciniai bankai.
Tarptautiniam bendradarbiavimui ir reguliavimui Kinija iš esmės perėmė tarptautinių režimų ir tarptautinių organizacijų sistemą, leidžiančią užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą ir reguliavimą pagal gana objektyvias ir veiksmingas tarptautinių režimų taisykles.
Kriptovaliutų rinka yra pasaulinio pobūdžio, todėl šalys turi bendradarbiauti, kai reikia formuoti veiksmingus reglamentus. Nuo tada yra keletas tarptautinių organizacijų, įskaitant Finansinių veiksmų darbo grupę (FATF), kurios pasiūlė kriptovaliutų reguliavimo gaires, daugiausia dėmesio skirdamos AML ir KYC taisyklėms.
Vis daugiau šalių susiburia dalytis informacija ir koordinuoti savo pastangas reguliuoti skaitmenines valiutas. Tai dar svarbiau tais atvejais, kai kriptovaliutų biržos veikia keliose jurisdikcijose. Jie sukūrė labiau standartizuotą reguliavimo aplinką ir dabar padeda verslui ir investuotojams, o tarptautinis bendradarbiavimas padeda tai padaryti.
Teisinė raida ir jos įtaka kriptovaliutų investuotojams
Kaip investuotojas į kriptovaliutą, svarbu nuolat stebėti teisinius pokyčius. Keičiantis taisyklėms, skaitmeninės valiutos gali tapti labai vertingos ir naudingesnės. Pavyzdžiui, kaip prie Binance pridedamos naujos monetosjie sukuria šių monetų paklausą ir vertę, kuri gali labai padidinti vertę. Reguliavimo pakeitimai taip pat gali sukelti nepastovumą, kai kai kurios šalys uždraudė arba apriboja kriptovaliutų naudojimą.
Tokios aiškesnės taisyklės taip pat bus naudingos investuotojams, nes tikėtina, kad rinka bus stabilesnė ir sumažės sukčiavimo bei sukčiavimo rizika. Įvedus teisinius pokyčius, kurie padidina skaidrumą ir saugumą, sukuriamas didesnis pasitikėjimas kriptovaliutų rinka ir daromi stebuklai didinant įsisavinimą, pavyzdžiui, palengvinant institucijų dalyvavimą.
Per didelis kriptografinių pinigų reguliavimas gali trukdyti verslo sektoriaus plėtrai ir slopinti pažangą, kad ir kaip būtų. Tačiau reguliavimo institucijos turi rasti būdą, kaip pasiekti pusiausvyrą tarp vartotojų apsaugos ir vietos, kurioje klesti naujovės ir konkurencija, sukūrimo.
Išvada
Skaitmeninio turto rinkos ateitis labai priklauso nuo teisinių pokyčių, kurie reguliuos kriptovaliutą. Vyriausybės ir reguliavimo institucijos kuria kriptovaliutų valdymo sistemas, o investuotojai ir įmonės turi neatsilikti nuo nuolat kintančios aplinkos.
Tai yra trečiosios šalies platinamas pranešimas spaudai, „BitDegree“ nėra atsakinga už jokį turinį ar susijusią medžiagą, reklamą, reklamą, tikslumą, kokybę, produktus ar paslaugas šiame puslapyje. Prieš priimdami bet kokius sprendimus ar imdamiesi kokių nors veiksmų, skaitytojams patariama pirmiausia atlikti savo tyrimą. BitDegree nėra atsakinga ir neatsako už jokius tiesioginius ar netiesioginius nuostolius ar žalą, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusius su bet kokių produktų, paslaugų ar turinio, pateikto pranešime spaudai, naudojimu.