Moliūgų vafliai puikiai tinka rudeniui! Jie yra švelniai pagardinti ir pagaminti iš tikros moliūgų tyrės, kad būtų jaukūs specialūs pusryčiai. Mėgstame juos su šlakeliu klevų sirupo ir šlakeliu migdolų sviesto.
Kodėl mums patinka šis receptas
Atėjo ruduo, o tai reiškia: išbandykite moliūgų receptus! Mūsų tikslas beveik viską, ką tik įmanoma įsivaizduoti, paversti moliūgų skonio versija. Žinoma, tai apima humusą, makaronus, kavą, blynus, sriubą, avižinius dribsnius… ir vaflius!
Šie moliūgų vafliai yra idealūs rudens pusryčiai, kurių sudėtyje yra jaukių prieskonių ir moliūgų tyrės. Jie tiesiog pakankamai saldūs ir užpilami trupučiu gryno klevų sirupo… tarkime, jie čia perėjo kaip žavesys.
Ingredientų pastabos moliūgų vafliams
Štai toks dalykas: moliūgas yra labai tankus, todėl pridėjus jį prie vaflių, jie gali tapti stori ir svarūs. Vietoj to, mes suformulavome šį moliūgų vaflių receptą taip, kad jame būtų naudojamas tik tiek moliūgų, kad įgautų šviesiai oranžinį atspalvį, bet ne tiek, kad kiekvienas kąsnis būtų pasvertas daržovių tyrele. Štai ingredientai, kurių jums prireiks šiems moliūgų vafliams:
- Universalūs miltai: Jei norite, kad nebūtų glitimo, galite pakeisti 1–1 miltus be glitimo (arba pasigaminti šiuos migdolų miltų pagrindu pagamintus vaflius be glitimo ir pridėti moliūgų prieskonių).
- Rudasis cukrus: Vaflių tešlą dažniausiai saldiname klevų sirupu, bet konsistencija čia geresnė su cukrumi, nes moliūguose yra drėgmės.
- Moliūgų tyrė: Įsitikinkite, kad tai tyrė, o ne pyrago įdaras.
- Moliūgų pyrago prieskoniai: Naudokite pirktus arba naminius moliūgų pyrago prieskonius.
- Kiaušiniai: Tai padeda išlaikyti tešlą kartu ir šiek tiek pakelti.
- Pienas: Naudokite pasirinktą pieną; avižų pienas yra puikus pakaitalas be pieno.
Dėl moliūgų pyrago prieskonių
Štai paslaptis: dauguma žmonių mėgstamų moliūgų receptų yra prieskoniai, o ne pats moliūgas! Moliūgas yra gana švelnus ir kartaus iš karto iš skardinės. Mėgstamiausias būdas jį pagardinti yra namų šeimininkės prieskonių mišinys, iš kurio gaunama didelė partija. Pagal šį receptą galite pagaminti ir mažesnį dydį. Štai ką daryti:
- Padarykite partiją: Sumaišykite šį moliūgų pyrago prieskonį: pagaminsite ¼ puodelio, kurio pakanka 4 moliūgų vaflių receptams.
- Arba paruoškite nedidelį receptą: 1 šaukštui moliūgų prieskonių pagal receptą naudokite 1 arbatinį šaukštelį cinamono, ½ arbatinio šaukštelio malto imbiero ir ¼ arbatinio šaukštelio kiekviena gvazdikėliai ir muskato riešutas.
Standartiniai vafliai prieš belgiškus vaflius
Šiuos moliūgų vaflius galite gaminti dviem būdais: naudodami standartinę vaflinę arba iš jų belgiškus vaflius. Mums labiau patinka belgiški vafliai, nes jie aukštesni ir puresni nei įprasti vafliai, o valgyti tiesiog smagiau. Štai šių dviejų skirtumai:
- Belgiški vafliai yra dvigubai didesni už įprastus vaflius: jie storesni su gilesniu tinklelio raštu. Atminkite, kad porcijos dydis yra ½ vaflio, nes tai dvigubai daugiau nei standartinis vaflis.
- Standartiniai vafliai yra plonesni, maždaug 1/2 colio storio. Jei gaminate standartinį vaflį, porcijos dydis yra 1 vaflis.
Ieškote vaflinės keptuvės? Štai belgiškas vaflinis lygintuvas, kurį naudojame ir mėgstame!
Kai išplaksite partiją moliūgų vaflių, linksmybės prasideda! Papildykite juos, kad iš jų būtų sveiki arba ne tokie sveiki pusryčiai. Štai ką mes panaudojome, ir dar kelios idėjos:
Likučių saugojimas
Nenorite kiekvieną kartą atlikti visų darbų? Padarykite dvigubą šių moliūgų vaflių partiją ir sutaupykite daugiau vėliau! Štai ką daryti:
- Norėdami saugoti: Padarykite vaflius, tada leiskite jiems visiškai atvėsti ant grotelių. Kai jie atvės, sudėkite vaflius į šaldiklyje tinkamą maišelį. Jie išliks iki 3 mėnesių.
- Norėdami pašildyti: Įdėkite juos į skrudintuvą ir kepkite ant silpnos ugnies vos kelias sekundes, kartodami tai du ar tris kartus. Arba pašildykite juos ant aliejumi išteptos kepimo skardos 300 laipsnių orkaitėje (būtinai patepkite lakštą aliejumi, nes kitaip vafliai prilips!).
Moliūgų vaflių užpilai
Svarstote, kaip papuošti šiuos moliūgų vaflius? Štai keletas mums patinkančių idėjų:
- Migdolų sviestas: Tai mūsų geriausias pasirinkimas moliūgų vafliams, nes jis saldumą atsveria sodrumu ir prideda augalinių baltymų.
- Susmulkinti pekano riešutai arba graikiniai riešutai: Šie riešutai puikiai dera su moliūgu! Pasigaminkite skrudintų pekano riešutų arba skrudintų graikinių riešutų, kad jų skonis dar labiau išryškėtų.
- Graikiškas jogurtas su klevų sirupu: Sumaišykite ½ puodelio graikiško jogurto su 1 valgomuoju šaukštu klevų sirupo ir ½ arbatinio šaukštelio vanilės ir naudokite jį pjaustymui.
- Pasigaminkite desertą: ledus! Paverskite šį moliūgų vaflį desertu, užpildami vaniliniais ledais ir karamelės padažu.
Daugiau moliūgų pusryčių receptų
Yra tiek daug smagių moliūgų pusryčių receptų, kad rudens rytas būtų jaukus. Štai keletas idėjų:
Dietos užrašai
Šis moliūgų vaflių receptas yra vegetariškas ir be pieno.
Dažnai užduodami klausimai
absoliučiai! Šviežia moliūgų tyrė suteiks jūsų vafliams šiek tiek ryškesnį skonį. Tiesiog būtinai išvirkite ir sutrinkite moliūgą, kol jis taps lygus ir be drėgmės pertekliaus.
absoliučiai! Užšaldykite juos vienu sluoksniu ant kepimo skardos, kol sukietės, tada perkelkite į šaldymo maišelį ilgesniam laikymui. Šaldytuve jie laikysis iki 2 mėnesių.
Prieš dėdami tešlą įsitikinkite, kad vaflinė lygintuvas tinkamai įkaitintas ir suteptas riebalais. Taip pat gali reikėti koreguoti gaminimo laiką, atsižvelgiant į vaflinę.
Šokolado traškučiai būtų skanus priedas: moliūgas ir šokoladas eina koja kojon! Taip pat galite pridėti kitų mišinių, pavyzdžiui, kapotų riešutų ar džiovintų spanguolių.
Spausdinti
Aprašymas
Moliūgų vafliai puikiai tiks rudeniui! Jie yra švelniai pagardinti ir pagaminti iš tikros moliūgų tyrės, kad būtų jaukūs specialūs pusryčiai.
- 1½ puodelio universalūs miltai
- 1 ½ arbatinio šaukštelio kepimo milteliai
- ¼ puodelio rudojo cukraus
- 1 valgomasis šaukštas Moliūgų pyrago prieskonis*
- ¼ arbatinio šaukštelio košerinė druska
- 2 kiaušiniai
- ½ puodelio moliūgų tyrės
- ¾ puodelio pasirinktas pienas (pieninis arba nepieninis)
- ¼ puodelio neutralus aliejus (pvz., ekologiškas augalinis aliejus, ekologiškas rapsų aliejus ar vynuogių sėklos)
- Įkaitinkite vaflinį lygintuvą iki didelio karščio.
- Vidutiniame dubenyje sumaišykite universalius miltus, kepimo miltelius, rudąjį cukrų, moliūgų pyrago prieskonius ir košerinę druską, kol gerai susimaišys.
- Kitame dubenyje išplakite kiaušinius, moliūgų tyrę, pieną ir neutralų aliejų. Supilkite šlapius ingredientus į sausus ingredientus ir intensyviai plakite, kol tešla bus beveik vientisa.
- Lengvai sutepkite aliejumi ant vaflinės keptuvės. Nedelsdami įdėkite tešlą (1 ¼ puodelio belgiškam vafliniam keptuvėje ir šiek tiek daugiau nei ½ puodelio standartiniam vafliniam keptuvėje) į vaflinės geležies centrą, tada kepkite pagal vaflinės instrukcijas. Iškepusius vaflius išimkite ir dėkite ant kepimo skardos nesudėdami į krūvas. Gaminkite vaflius pagal užsakymą arba padėkite virtus vaflius į 250 °F temperatūros orkaitę, kad jie būtų šilti.
- Išvirtus vaflius galima užšaldyti; įdėkite juos į plastikinį maišelį ir prieš sandarindami pašalinkite likusį orą šiaudeliu. Norėdami pašildyti, išimkite iš šaldiklio ir lengvai paskrudinkite skrudintuve.
Pastabos
*Arba pakeiskite 1 arbatinį šaukštelį cinamono, ½ arbatinio šaukštelio imbiero, ¼ arbatinio šaukštelio muskato riešuto ir ¼ arbatinio šaukštelio maltų gvazdikėlių.
- Kategorija: Pusryčiai
- Metodas: Vafliai
- Virtuvė: Amerikos
- Dieta: Vegetaras